Hurtig levering
30 dages returret
Fri fragt ved køb over 1.100 kr.

Flanger FH-10 guitar humidifier

Varenr.: FL-FH10
Varen er på lager: Leveringstid 1-2 hverdage
129,00 DKK
Tilfredshedsgaranti: 30 dages returret
  • Guitar-humidifier til lydhullet
  • Indbygget analogt hygrometer
  • Hjælper med at forebygge revner og udtørring
  • Nem at montere og bruge
  • Passer til akustiske guitarer

Flanger FH-10 guitar humidifier – stabil luftfugtighed for dit instrument

Flanger FH-10 er en praktisk og effektiv guitar-humidifier, der placeres direkte i lydhullet på akustiske guitarer. Den er designet til at hjælpe med at opretholde korrekt luftfugtighed inde i instrumentet, hvilket er afgørende for at beskytte træet mod udtørring, revner og deformation – især i tørre perioder eller opvarmede rum.

Indbygget hygrometer for nem kontrol

FH-10 er udstyret med et indbygget analogt hygrometer, så du hele tiden kan aflæse luftfugtigheden i guitarens krop. Det giver et hurtigt overblik og gør det nemt at se, hvornår det er tid til at tilføre fugt igen, uden at du behøver ekstra måleudstyr.

Skånsom beskyttelse af træinstrumenter

Ved at holde luftfugtigheden på et stabilt niveau bidrager Flanger FH-10 til at bevare guitarens struktur, klang og spilbarhed. Korrekt fugtighed kan være med til at forlænge instrumentets levetid og sikre, at det lyder og føles, som det skal.

Nem montering og diskret design

Humidifieren monteres nemt i lydhullet og sidder sikkert fast under brug. Det runde og diskrete design gør, at den ikke generer spillet og kan blive siddende, når guitaren opbevares i etui.

Flanger FH-10 er et enkelt og effektivt tilbehør for enhver akustisk guitarist, der ønsker at passe godt på sit instrument og undgå skader forårsaget af forkert luftfugtighed.

...

Skriv din produktanmeldelse her

Produktanmeldelser (0)

Har du spørgsmål til dette produkt?

Stil dit spørgsmål her

Spørgsmål (0)

Se tidligere spørgsmål