Hurtig levering
30 dages returret

Demonfx ATDS guitar-effekt-pedal

Varenr.: DFX-ATDS
Varen er på lager: Leveringstid 1-2 hverdage
849,00 DKK

Tilbehør der passer til (valgfrit)

Info
Power Supply RPA strømforsyning tilsvarende Boss PSA-230
Power Supply RPA strømforsyning tilsvarende Boss PSA-230 + 99,00 DKK
Tilfredshedsgaranti: 30 dages returret
  • Overdrive og boost pedal
  • Klon af JHS AT Drive
  • Bruger 9V strømforsyning (medfølger ikke)
  • Store toneformnings muligheder
  • Sprød og vellydende overdrive

ATDS er DemonsFx’s bud på den fremragende AT Drive. Pedalen byder på volume, EQ, Drive og Air kontroller og en trevejs kontakt til at skifte mellem 25, 50 eller 100 watt tilstande således, at du kan tilpasse pedalen til din opsætning og placering. Volumenkontrollen har masser af spændvidde, mens Drive-kontrollen har et bredt virkeområde, som spænder fra sprød blues til brølende distortion. EQ'en fungerer som en standard bright/dark tonekontrol, mens Air-kontrollen fungerer som en presence kontrol, så du kan styre, hvor lys din lyd skal være i toppen.

Boost siden af pedalen giver dig mulighed for at tilgå en mere snavset og overstyret pre-boost, så du kan vælge, om du vil sende et mere mættet og defineret signal ind i overdrive kredsløbet. Da Boost fungerer uafhængigt af overdrive kredsløbet, kan du ligeledes bruge Boost funktionen til at gøre lyden i din forstærker mere saftig eller til at få en mere organisk lyd ud af dine digitale pedaler.

...

Skriv din produktanmeldelse her

Produktanmeldelser (1)

Morten N.
Stor fed beefy lyd med

Stor fed beefy lyd med masser af gain til rådighed. Boost knappen strammer lyden op, lidt som en tubescreamer, og lyder også fedt kun med den. Har ikke prøvet den rigtige JHS AT+ men denne gør det ret godt!

Har du spørgsmål til dette produkt?

Stil dit spørgsmål her

Spørgsmål (0)

Se tidligere spørgsmål